Rodzinnie o bezpieczeństwie w Malborku

Fot. arch. UMWP

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk wraz z Burmistrzem Malborka Markiem Charzewskim zapraszają na uroczysty festyn wieńczący Projekt „Zakup czterech spalinowych zespołów trakcyjnych, do obsługi kolejowego odcinka Malbork – Grudziądz, w celu poprawy bezpieczeństwa, zarządzania, wydajności i niezawodności lokalnego systemu transportowego", współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

 

Festyn i towarzyszący mu konkurs plastyczny „Bezpiecznie jak w Szwajcarii" są działaniami mającymi na celu rozpowszechnienie rezultatów osiągniętych w ramach zrealizowanego przez Województwo Pomorskie Projektu. Wielość zrealizowanych działań w projekcie zapewniło poprawę bezpieczeństwa, zarządzania, wydajności i niezawodności lokalnego systemu transportowego, z którego mogą korzystać mieszkańcy aż czterech powiatów: malborskiego, kwidzyńskiego, sztumskiego i grudziądzkiego.

Festyn będzie miał miejsce 20 maja 2017 roku o godz. 12.00 na placu Kazimierza Jagiellończyka w Malborku.
Podczas wydarzenia na uczestników czeka moc atrakcji oraz uroczyste wręczeniem nagród w konkursie plastycznym „Bezpiecznie jak w Szwajcarii".  
Konkurs, zainspirowany tematyką bezpieczeństwa na kolei, skierowany jest do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych czterech powiatów objętych Projektem. Wszelkie informacje i warunki udziału w konkursie znajdują się na stronie internetowej projektu oraz w Regulaminie konkursu.

Podczas festynu odbędą się: 
•    prelekcja dla dzieci i dorosłych o bezpieczeństwie w transporcie, 
•    konkurs dla dzieci i dorosłych, 
•    pokaz ratownictwa medycznego z udziałem publiczności
•    pokaz użycia defibrylatorów zakupionych do 51 pojazdów kolejowych będących własnością samorządu województwa pomorskiego w ramach Projektu KIK/23.  

Gratką dla spragnionych wrażeń uczestników będzie symulator jazdy maszynisty pociągu, a także promocyjne podróże pociągiem na trasie Malbork – Grudziądz.
Imprezę umili koncert muzyki rozrywkowej, pełna atrakcji strefa dla dzieci, jak również możliwość spróbowania dań kuchni regionalnej.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału we wszystkich wydarzeniach towarzyszących festynowi i wspólnego świętowania zakończenia Projektu oraz zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym planem wydarzenia zawartym w agendzie.

Festiwal Szwajcarski – Siła Regionów jest organizowany przez Ministerstwo Rozwoju w ramach promocji Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

view szablon artykułu